„Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje — w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych. Niewykształcona większość może przegłosować wykształconą mniejszość — to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji”.
Jim Trelease, autor książki „Read-Aloud Handbook” (Podręcznik głośnego czytania)
Nasz serwis literacki e-czytelnia™ wzbogacił się w ostatnich tygodniach o kilka nowych pozycji. Jest to głównie proza, ale także felieton i opowieść terapeutyczna. Niektóre z utworów będą w przyszłości wydane u nas w postaci książki drukowanej.
Polecamy nowy cykl felietonów (po cyklu „Szwecja — fakty i mity”) Andrzeja Sielskiego pt. „Polska widziana ze Szwecji”, który otwiera „Napisane na kolanie, czyli polskie zawirowania w Szwecji”.
Z niekłamaną przyjemnością rekomendujemy także cykl utworów terapeutycznych i wspomagających wychowanie autorstwa Ewy Cielesz zatytułowany „Pani Radość”, który zapoczątkowaliśmy utworem o tym samym tytule.
Janusz Wszytko udostępnił nam fragmenty swojej powieści „Kręte ścieżki życia. Fragmenty większej całości”, a Marek Jastrząb publikuje swoje opowiadanie „Staruszkowo”. Oba utwory mają wspólny mianownik — mówią o ulotności czasu, przemijaniu.
Niebawem opublikujemy w e-czytelni kolejne pozycje literackie, które już czekają w kolejce na opracowanie.
Przypominamy także, że e-czytelnia™ jest dostępna również na urządzeniach mobilnych (np. nowoczesne telefony komórkowe z dostępem do internetu) pod adresem czytelnia.mobi. Taka opcja w czasie urlopu może być niezłą szansą na zapełnienie wolnego czasu w razie niepogody. Coraz więcej czytelników korzysta z tego narzędzia mobilnego czytelnictwa.
Tymczasem zapraszamy do lektury i dzielenia się swoimi opiniami na forum e-czytelni™ (tylko PC).
2.07.2010
Polecamy kompendium wiedzy w serwisie Stephen King — mistrz powieści grozy